Нецке «Ледар» в процесі різьблення (частина 1)

 Ця фігурка була зроблена, як я полюбляю, повністю в ручну,взагалі без використання бормашини. Використовувала лише виборки, такі самі як і для лінориту, декілька ювелірних натфелів різної форми та  звичайно ж дуже тонкий наждачний папір для полірування.

 Починаючи роботу над будь-якою нецке, раджу спочатку зробити якісний ескіз. Головне щоб малюнок  давав вам чітку уяву, як буде виглядати фігурка з усіх боків, з різних ракурсів. Він має стати, наче, планом вашої роботи, згідно до якого і буде зроблена вся фігурка. Мій ескіз мене повністю влаштовує і сподіваюсь допоможе в роботі над нецкою.

Переходжу тепер саме до різьблення. В мене є шматочок деревини потрібної форми – у моєму випадку це дика груша, котра була спеціально висушена за технологією протягом чотирьох років (якщо вам цікаво, як правильно сушити і зберігати деревину для нецке, питайте, обов’язково відповім).

       Повернуся до роботи. Отже, з шматочка деревини, використовуючи різци-виборки починаємо знімати зайві крупні маси.  Користуюся найбільшим, що є інструментом.

Весь час слід тримати перед собою ваш малюнок, щоб не зрізати зайве, слідкувати за формою та співвідношенням деталей. Так поступово ми підходимо до створення загального силуету, форми. Якщо загальна маса зроблена правильно, то пів роботи, вважайте що зробили.

Продовження статті тут.

Share to Google Plus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>